Оцінка


Сьогодні ми спробуємо розібратися з питаннями: коли чистити водонагрівач, навіщо чистити водонагрівач і навіщо міняти магнієвий анод. Взагалі то, відповіді на ці питання є в паспорті будь-якого бойлера. Але, багато хто вважає, що інструкції читають тільки боягузи. Віра в чудеса і невикорінювальне бажання заощадити змушують нас з трепетом вслухатися в різні історії на тему - «У одного знайомого мого знайомого є знайомий який десять років не ліз в бойлер і нічого, працює». Може бути, буває і таке. Але, я думаю, що нас з Вами цікавить не факт роботи бойлера, а якість його роботи. Отже.

Коли чистити бойлер?

Бойлер, по суті, велика емальована каструля, що висить на стіні. Такий собі величезний електрочайник. Спробуйте місяць-другий інтенсивно покористуватися чайником, а потім загляньте в нього. Заглянули? А тепер уявіть, що буде через рік, через два. Та й працює бойлер, на відміну від чайника, не двадцять хвилин в день, а годинами. Адже водою з такого бойлера ми чистимо зуби, миємо посуд, купаємо дітей. Ввважаю, що чистити бойлер необхідно не рідше одного разу на рік, незалежно від умов його експлуатації.

Навіщо чистити бойлер?

Видима бруд всередині водонагрівача вже справила на Вас враження. А тепер, про невидиме. Є така шкідлива бактерія - легионелла. Дуже вже вона любить всякі мокрі, темні речі типу бойлера або кондиціонера. Передається повітряно-крапельним шляхом, читай душем. При попаданні в легені людини може викликати пневмонію, іноді з летальним результатом. Ідеальне середовище для розмноження - стояча вода з температурою 25-45 градусів. До речі, тільки через цю бацили заборонено зливати конденсат з кондиціонерів на вулицю. Вважається, що найбільше легіонелезом хворіють в високорозвинених країнах, але не через те, що у них там купа брудних бойлерів, а через високий рівень діагностики. У нас навіть не замислюються, де дитина серед літа підхопив запалення легенів.

Боротися з легионелла легко. Необхідно раз на тиждень прогрівати водонагрівач до максимальної температури. Після 60 градусів бактерії починають вимирати. Тут же виникає наступне питання.

Навіщо чистити ТЕН?

Ну, тут все просто. Накип, що утворюється на тені, є прекрасним теплоізолятором. Тобто, чим довше ми не чистимо бойлер, тим більшим шаром теплоізоляції покривається ТЕН. В кінцевому підсумку він почне гріти тільки сам себе.

Куди вже тут до боротьби з легионелла. Магнієвий анод, до речі, робить накип на Тені пухкої. Але, це вже наступне питання.

Навіщо міняти магнієвий анод?

Трохи не коректне питання. Спробуємо бойлер асоціювати з автомобілем. Рідина для склоомивача ми ж не змінюємо, а доливаємо в міру витрати. Так і анод. Він витрачається. Розібрали бойлер для чищення, бачите, що анод майже виробився, поставили новий. Як виглядає анод, для чого він потрібен, зараз розповідати не буду. Повернемося до автомобілів. Якщо не користуватися склоомивачем, машина не зламається, але є висока ймовірність наїзду на непомічене через брудні склоперешкоди. Так і в бойлері. Чи вважаєте Ви заміну магнієвого анода зайвою і непотрібною опцією? Та будь ласка, не міняйте. Тільки будьте готові до зустрічі із затопленими сусідами знизу.

Підсумок. Водонагрівачі чистити необхідно. Це не обговорюється. Кому дорого, є дешеве рішення - не купувати бойлер взагалі. Стовідсоткова економія. Гаряча вода - це комфорт, а за комфорт треба платити.


Переглядів: 259
Дата добавлення: 2019-06-28
Добавив: Robot Home24