Оцінка


На айтішників припадає близько 40% всієї потреби в оренді офісних приміщень в Києві В останні роки в Києві основний попит на офісну нерухомість формують IT-компанії, чому сприяє наявність високоякісних фахівців і пожвавлення економічної ситуації в країні.

За даними компанії JLL, за 3-й квартал в структурі попиту 38% припало на зазначені компанії. Сукупний обсяг угод за липень-вересень склав 44,8 тис. Кв. м, що на 7% більше, ніж кварталом раніше, і на 8% вище результату 3-го кварталу попереднього року.

У той же час, можливості орендарів у виборі приміщень поступово скорочуються, тому що вільних площ в існуючих будинках залишається все менше, а обсяг нового будівництва поки невисокий.

При цьому на 4-й квартал заявлено завершення ще чотирьох офісних будівель в Києві загальною площею 33,6 тис. Кв. м. Таким чином, річний обсяг введення складе 38,6 тис. кв. м, знизившись на 12% в порівнянні з 2017 роком.

Нагадаємо, першому півріччі вакантність на ринку офісної нерухомості скоротилася з 13% до 9%, логістики - з 5,1% до 3,3%, торгівлі - з 5% до 4%. Тобто, кількість вільних офісів повернулося на рівень 2007 року.

Переглядів: 261
Дата добавлення: 2019-01-18
Добавив: Vitaliy HOME