Оцінка


Будь-якій родині хочеться бути незалежною, мати впорядковане просторе житло, однак рівень зарплати більшості жителів України такий, що обзавестися нерухомістю практично нереально. Середньостатистичному українцю знадобиться років 15-25, щоб дозволити собі купити квартиру. Тим, хто живе на периферії доведеться збирати на житло півжиття. Ось тоді-то і приходить на допомогу іпотека. У чому її суть і як правильно взяти іпотеку в Україні, щоб стати власником нерухомості і не потрапити в кабалу до банку, спробуємо розібратися.

Іпотека на житло в Україні, передбачає, що куплена нерухомість стає запорукою кредиту. За фактом майном володіє господар даної нерухомості. Однак, якщо кредит не погашається, то отримана в Україні квартира в іпотеку стає власністю позичальника (банку). У цього явища юридичний термін - звернення стягнення на предмет іпотеки.

Чи вигідна іпотека в Україні?

Незважаючи на те, що доведеться переплачувати, взяти кредит варто хоча б тому, що внаслідок інфляції накопичення пропадають, нерухомість росте в ціні. Якщо сім'я орендує житло у великому місті, то це дуже дорого, тоді, взявши іпотеку, можна тільки виграти. Маючи свою квартиру, ви рятуєтеся від переїздів по знімним кутах, знаходите незалежність від рідні і можете розпоряджатися життям на свій розсуд.

Про умови надання кредиту та ставки:

Є ряд необхідних умов для отримання іпотеки:

  • Обов'язкова прописка в регіоні, де оформляється кредит.
  • Наявність українського громадянства позичальника
  • Вікові рамки (від 18 до 55)
  • Трудовий стаж - від 1 року (на останньому місці не менш 6 міс.)
  • Іпотечні ставки в Україні коливаються від 17% до 24.5% в залежності від характеру нерухомості: в новобудові або готовому будинку.

Якщо береться позика на 10-15 років сумою до 1 млн. Гривень, то перший внесок складе 20%.

Іпотека в Україні для молодих сімей віком до 35 років надається на більш вигідних умовах. Для цієї категорії передбачені субсидії держави в разі народження дитини, плюс вони можуть скористатися зниженими процентними ставками.

Як взяти іпотеку в Україні?

Будь-яка людина, що звернулася за кредитом, повинна надати довідку із зазначенням доходу за певний час. Крім того, знадобляться український паспорт, ідентифікаційний код, довідка з роботи про займану посаду. Для приватних підприємців обов'язковий документ про держреєстрацію суб'єкта діяльності, плюс довідка про відсутність заборгованості.

При оформленні іпотеки громадянам України банк має право вимагати й інші документи аж до водійських прав і папери, що підтверджують додаткові доходи.

Оскільки останнім часом курс іноземної валюти по відношенню до гривні сильно коливається, держава прийняла в 2014 р закон України про іпотеку. Мова про мораторій на стягнення майна, якщо позику було зроблено в іноземній валюті.

Мораторій 2018 р поширюється не на всі іпотечні позики і стосується не всіх боржників, а саме:

Предмет іпотеки перебуває на території, тимчасово окупованій. Боржник вважається суб'єктом Закону «Про засади запобігання і протидії корупції» Існують закони України про іпотеку і малолітнім дітям, тобто банк не має права позбавляти сім'ю житла через несплату боргу, якщо у власника є дитина до 18 років. Це буде розцінюватися як порушення його законних інтересів і прав.

У зв'язку з останніми подіями в міста нашої держави перебралися громадяни з тимчасово окупованих територій. Їх хвилює питання, чи є іпотека для переселенців в Україні.

Вимушені переселенці можуть отримати дану позику на наступних умовах (мова про Ощадбанк):

  • оплата за позикою (разова комісія) 1 тис. грн.
  • термін кредитування до 30 років;
  • отримання кредиту в розмірі 90% від вартості нерухомості;
  • процентна ставка в размірі 10%;
  • штрафні санкції за довгострокове користування не передбачені.

**Іпотека в Україні для молодих **

Це отримання позики за більш низькими ставками. Умовами можуть скористатися молоді люди до 35 років, неповна сім'я з дитиною, коли одному з подружжя менше 35. Якщо ви відповідаєте згаданим критеріям, то можете розраховувати на іпотеку 30 років, внісши спочатку внесок 6%. Згодом щомісячна виплата становитиме 3%. Якщо родині народжується дитина, ставка за відсотками помітно знижується.

Крім того, можна брати участь в програмі «Доступне житло», яка допоможе купити нерухомість на більш вигідних умовах.

Калькулятор іпотеки в Україні Іпотечний калькулятор служить для підрахунку коштів на покупку нерухомості.

На сайті HOME24 є загальний калькулятор де ви зможете приблизно розрахувати суму щомісячного платежу. Заповнивши відповідні графи інформацією про вартість кредиту, терміну іпотеки, процентної ставки річних і початковий внесок, ви отримаєте схему погашення кредиту.

Наявність калькулятора дає можливість вибору вами того банку, в якому можна взяти позику на більш вигідних умовах.

У висновку хочеться відзначити, що банківську позику накладає певні зобов'язання на тих. хто мріє про іпотеку в Україні. Перед оформленням кредиту тверезо оцініть платоспроможні можливості вашої родини. Адже протягом довгого часу вам доведеться розраховувати сімейний бюджет і, можливо, сильно економити. Навіть якщо ви потрапили в іпотечну програму, і вам доведеться виплачувати борг на вигідних умовах, отримати нерухомість буде не так просто.

Переглядів: 369
Дата добавлення: 2019-02-14
Добавив: Vitaliy HOME