Століття батарей починає підходити до кінця, радіатори центрального опалення і переносні обігрівачі показали свою неспроможність у забезпеченні безперебійного постачання тепла, прогріванні приміщення і збереження константного рівня температури. Тепла підлога під плитку - електричний метод зігрівання кімнати, який встиг зарекомендувати себе як гідна альтернатива стандартному радіаторні способу. Своєю практичністю він підкорив європейські міста, де у значній частині жителів є індивідуальні будинки, які потребують власної, незалежної від інших системі обігріву.
Що таке «системи електричних підлог»?
Електричні або електро підлоги під плитку представляють собою мережу спеціальних кабелів і матів, що володіють найбільш високим ступенем надійності і проводять звичайний струм. Монтуються вони між уже наявними підлогою і додатковим покриттям, наприклад, ковроліном, керамічною плиткою, ламінатом або іншими покриттями. Від тонкощі покриття і його теплопровідних особливостей залежить час прогріву кімнати. Якщо електрична підлога розташувати під гранітними плитами, а зверху накрити килимом або тканинним настилом, нагрів приміщення сповільниться в кілька разів. Також важлива квадратура, місце розташування кімнати і встановлена потужність теплої підлоги.
Особливо вигідний тепла підлога в широтах, де початок опалювального сезону і непередбачене зниження температури наступають в різні періоди. Система обігріву "тепла підлога" запускається за бажанням власника, що зменшує неприємні сезонні наслідки для приміщення у вигляді надмірної вогкості, потіють скла і виникнення цвілі.
Особливості монтажу і розташування
Теплий електро підлогу під плитку встановлюється по закінченню ремонтних або будівельних робіт, коли всі поверхні поштукатурити. Якщо основа буде мати горби і перепади висоти, електрична нагрівальна система перестане справно функціонувати, почне перегріватися і виникне ризик серії коротких замикань. При монтажі першим шаром виступає теплоізоляційний матеріал (для запобігання нагрівання стелі у нижніх мешканців і неконтрольованої втрати тепла), поверх кладеться цементно-пісочна стяжка, на неї, вирівняну і відшліфовану, поміщається стандартне покриття.
Нагрівальний кабель під плитку поміщається між двох стягають цементних шарів, розташовується він хвилями або зигзагоподібно. Сенс його локалізації - зайняти більше 70% для підлоги площі для забезпечення нормального прогріву. На відміну від радіаторів і камінів, нагрівання повітря відбувається рівномірно і однаково відчувається в різних кутах. Якщо в разі батарей основний жар перебував у безпосереднього джерела і поступово охолоджувався з кожним метром, то електро підлоги зберігають температуру по всій площі (зазвичай в межах 25 про З), незначно охолоджуючись до стелі на 1-2 про С.
Кабелі вкрай не рекомендується прокладати в областях кімнат, де розташовується сантехнічне обладнання та масивні предмети меблів. У проводів зникне можливість передавати нагріте повітря, що призведе до внутрішнього перегрівання і неминучої втрати працездатності, а меблева тканина вицвіте, дерев'яні вставки втратять твердість, лаковий шар потріскається. Недоцільний витрата енергії запобігає правильним розрахунком з урахуванням планування та опалювальних магістралей. Тоді при встановленні електричного теплого статі підлогу плитку ціну можна отримати нижче.
Незаперечні переваги
- Підігрів підлоги електричний, під плиткою не пролазять тварини, які можу ненароком пошкодити цілісність кабелю.
- Електричні кабелі без праці монтуються і демонтуються, різні неполадки в них усуваються швидше, ніж у водних систем.
- Установка проходить в кімнатах будь-якої складності і розмірності, в тому числі на лоджіях, кухнях і балконах.
- Регулювання потужності і правильний розрахунок прокладки значно економлять комунальні витрати.
Теплі електричні підлоги в багатьох критеріях обіграють звичайні радіатори, це прекрасне рішення для квартирних і приватних будинків. Можливість самостійного налаштування теплової подачі грає важливу роль в осінньо-весняні сезони, а в наслідок такі системи стануть невід'ємною частиною «розумних житлових комплексів».