Оцінка


Карантин в Україні триває вже майже три місяці, і за цей час багато сфер зазнали чималих змін. Вплинула пандемія і на український ринок нерухомості: будівництва призупинилися, а попит на житло впав більше, аніж на 50%.

Президент Асоціації фахівців з нерухомості України Юрій Піта каже, що попит буде на інвестиційне житло (з метою здачі в оренду чи перепродажу) у вигляді одно- і двокімнатних квартир.

"Запити на заміську нерухомість безумовно зросли, але реальних угод не так багато, як очікувалося, тут спостерігаються більше психологічні рішення, такі як реакція на ситуацію. Якщо зважити всі "за" і "проти", заміська нерухомість вимагає більш ретельного вивчення і надалі більше клопоту і догляду", – каже Піта.

Він додав, що задуматися про придбання нерухомості краще зараз, адже на відкладений попит є і відкладена пропозиція, таким чином вибір буде більшим.

Водночас особливого зниження цін чекати не варто. Керівник проекту Rusaniv Residence Олександр Ізаров упевнений, що в найближчі два місяці цінова ситуація на первинному ринку буде залишатися досить стабільною: можливі незначні коливання в межах 0,5-1% у бік зниження цін. Експерт каже, що для придбання квартири на "первинці" потенційному покупцеві необхідно отримати відповіді на низку важливих запитань: дізнатися репутацію забудовника, його фінансові можливості, перевірити всю документацію тощо.

"Звісно ж, запитань може бути значно більше. Але реалії такі, що для вдалої покупки підходять, хоч як це парадоксально, об'єкти на початкових стадіях будівництва від системних, досвідчених компаній, коли ціна є найбільш вигідною для покупця: в середньому на 20-25 % нижче, аніж на етапі введення об'єкта в експлуатацію, а в умовах посткарантинного ринку ця вигода може скласти і всі 35%", – каже Ізаров.

Економічний експерт Олександр Хмелевський зазначив, що поки не варто квапитися з покупкою житла, адже в Україні досі нестабільна ситуація і існує загроза загострення кризи.

"Існує загроза введення карантину восени і загострення економічної кризи. Тому зараз не варто поспішати з покупкою нерухомості. Ціни в найближчі місяці ще більше впадуть", – рекомендує Хмелевський.

Переглядів: 242
Дата добавлення: 2020-06-15
Добавив: Robot Home24