Садова ділянка - місце де можна розслабитись на свіжому повітрі, відпочити в колі сім'ї чи з друзями. Прибудинкова територія може нести багато різних функцій, тому важливо, щоб її проект враховував різні аспекти. Дизайн садової ділянки здійснюється з думкою, що він буде служити у відмінному стані протягом багатьох років, не вимагаючи занадто багато роботи кожен день.

Ландшафтний дизайн садової ділянки: поділ простору на зони

Всі члени сім'ї повинні брати участь на етапі формування дизайну садової ділянки. Суть в тому, щоб кожен висловив свої очікування щодо зовнішнього вигляду саду і його функцій. Зрештою, ця область має багато функцій, і в разі суперечливих думок потрібно знайти золоту середину, задовольняючи побажання дітей і дорослих.

 

Зона відпочинку в саду

 

Багато людей особливо цінують можливість відпочинку в саду. Проведення часу на лоні природи біля свого будинку буде ідеальним місцем для релаксу від шуму і суєти міста. Такий зелений оазис заспокоїть, забезпечить повний контакт з природою і в той же час захистить від сторонніх очей сусідів, а також перехожих. Зона відпочинку необхідна в кожному саду, але залишається питання про те, наскільки велика вона повинна бути? Існує також питання про місце проведення сімейних зустрічей і прийомів гостей, які також повинні бути включені в зону дозвілля. Можуть бути навіть дві такі частини:

 

-на терасі;
-в задній частині саду

 

 

Зона активності: ігровий майданчик в саду

 

Сім'я з дітьми повинна враховувати потреби дітлахів і думати про створення місця для їх фізичної активності. В продажі є навіть готові набори, що містять гойдалки, пісочницю і гірку. Все, що вам потрібно зробити, це організувати правильний ландшафт для установки такого комплекту. Старші діти можуть побажати невелике футбольне поле, а підлітки будуть задоволені баскетбольним щитком. Молодшим дітлахам обов'язково сподобається садовий будиночок.

 

 

Представницький майданчик в саду

 

Деякі люди, перш за все, хочуть підкреслити представницьку функцію саду. Для них це місце має виражати престиж і підкреслювати хороший смак господарів. Такого ефекту можна домогтися, звернувши особливу увагу на розташування передньої частини присадибної ділянки. Тут ви знайдете самі ексклюзивні зразки рослин і доглянуті стежки, а також деякі шикарні елементи невеликої архітектури. Однак багатство не варто перебільшувати. Крім того, деякі рослини ефективні, але надзвичайно примхливі у догляді.

 

 

Город на присадибній ділянці

 

Пристрасть до організації городу на присадибній ділянці досить поширена. Багато власників приватних будинків люблять вирощувати свої власні фрукти, овочі і трави. Це вимагає багато роботи і сил, але результат завжди приносять радість. Як приємно їсти плоди прямо з дерева або грядки, і крім того, ви можете вирощувати рослини без використання хімічних речовин.

 

 

Дизайн садової ділянки своїми руками: вибір рослин

 

Слід пам'ятати, що не завжди можливо реалізувати всі наміри щодо садової флори. У рослин є особливі вимоги до впливу грунту або сонця, і не обов'язково все, що нам подобається, буде рости на вашій дачі. Дерева і кущі, багаторічні рослини слід вибирати ретельно, так як кінцевий результат і зовнішній вигляд саду повинні радувати вас не тільки через рік, а й через двадцять років.

 

Гарне освітлення потрібно не тільки для більшості квітучих рослин, але й газонній траві. У тіні газон починає погіршуватися, з'являються мохи, а іноді і грибкові захворювання. Якщо в саду недостатньо сонця, краще відмовитися від нього і розташувати декоративний гравій, який дуже добре підкреслить зелень і інші кольори рослин.

 

Квіти в саду

 

Надлишок сонця, як і його недостача не дуже добре для рослин. У разі великої кількості дерев в саду слід вибирати тіньолюбні квіти. У тінистих умовах всі види рослин з лісового середовища відчувають себе добре. Деякі з них дійсно красиво розквітають. Знову ж таки, варто звернути увагу на підбір видів, які забезпечують прекрасне цвітіння майже цілий рік. На початку весни з'являються примули і проліски. Потім настає час фіалок, анемон і конвалій. Влітку будуть цвісти орлики, дзвіночки і наперстянка пурпурова. Добре подумати про довгі квіти, які перешкоджають росту бур'янів. Особливо гарні барвінок, медунка лікарська, папороті і фуксії. Звичайно, плющ також може бути відмінним для затінення вікон, терас, огорож і стін.

 

 

Гарний дачний ландшафтний дизайн: доріжки та алеї

 

Рослини - важлива частина у формуванні дизайну саду, але вам також потрібно дбати про якість і зовнішній вигляд шляхів. Доріжки і алеї також повинні гармонізувати зі стилем саду і всієї рослинністю. Особливо важливим є вибір правильного матеріалу для шляхів і спосіб їх оформлення. Краще не будувати лабіринти, так як вам потрібно швидко і комфортно дістатися до будинку, альтанки та інших важливих зон саду.

 

 

Дачний дизайн з альтанкою, ставком, мангалом: мала архітектура на садовій ділянці

 

Елементи невеликої архітектури повинні бути акуратно інтегровані в садовий простір. З одного боку, вони будуть привабливими, а з іншого - практичними. Садова альтанка не тільки забезпечить затінення, але і створить надзвичайно чарівне та приємне місце для відпочинку або організації вечірки. Вона може бути декорована унікальними барвистими лозами, які змінюють колір восени.

 

 

Альтанка буде гармонізувати з рослинністю і водоймою. Багато людей вибирають садовий ставок в цікавих формах. Цікавий ефект буде додано невеликим дерев'яним мостом над ним. На великих ділянках також допустимий басейн для тих, хто любить плескатися у воді. Навіть в невеликому саду ви обов'язково знайдете місце для маленького, але красивого фонтану або міні-водоспаду.

 

Дизайн садової ділянки - це ціле мистецтво, яке слід ретельно спланувати і організувати. І сад буде радувати вас довгі роки. 


Переглядів: 254
Дата добавлення: 2020-03-04
Добавив: Robot Home24