Оцінка


Існує два види декоративного каменю: натуральний і штучний.

Натуральний камінь найчастіше поставляється в великих і важких слябах, з яких в майбутньому вирізують необхідні елементи і форми. Найпопулярніші: мармур, онікс, граніт, лабрадорит, піщаник, вапняк.

Штучний - це імітація зовнішнього вигляду натуральних каменів, найчастіше зустрічаються дизайн під цегляну кладку, черепашник, вапняк, річковий камінь, яшму, сланець, базальт і травертин. Штучний камінь виготовляється як у вигляді пластів, так і більш зручними форматами - прямокутними і тонкими листами довжиною і шириною не більше 1 метра.

Давайте на кількох прикладах розглянемо, на яких поверхнях можна використовувати декоративний камінь в нинішній час, щоб це виглядало не тільки натурально, але ще і стильно.

Облицювання стін по периметру

В цьому випадку краще використовувати спокійні кольори без яскраво вираженої текстури. Розмір елементів вибирайте виходячи із загальної площі і висоти стін - чим вони більші, тим більшого розміру плити ви можете собі дозволити використовувати, не порушуючи при цьому балансу пропорцій.

Оформлення дверних прорізів і порталів

Відмінне рішення для прорізів, в які не будуть монтуватися дверні полотна. Залишати їх просто оштукатуреними - не дуже практично (згодом краї затираються і виглядають не акуратно). Традиційним рішенням можна назвати оформлення порталу дерев'яної коробкою і лиштвою.

Для тих, хто не боїться експериментів - на допомогу прийде декоративний камінь. Він відразу виділить красивий і широкий отвір, на який ви хотіли б звернути загальну увагу. Крім того, чистити декоративний камінь зовсім нескладно - це можна робити за допомогою губки, щітки і спеціальних засобів, тому забруднень і зносу бояться не варто.

Використання у відкритих просторах

Вільні планування, коли, наприклад, їдальня і вітальня, спальня і ванна складають одне ціле - вже давно не новинка. Одним з найцікавіших рішень для оформлення перегородки між цими зонами стане її облицювання декоративним каменем з подальшим переходом на стіни або інші поверхні.

На фото нижче ви бачите відкритий простір з боку ванної кімнати, де каменем прикрашена не тільки перегородка з двостороннім каміном, але і облицьована сама ванна чаша. Із зони спальні це виглядає як акцентна стіна, яка виділяється на тлі інших, пофарбованих ніжною фарбою або обклеєних текстильними шпалерами.

Акцентна стіна

Цегляна кладка давно стала фаворитом у дизайнерів і при оформленні квартир, і при облаштуванні заміських котеджів. Якщо подібний підхід вам до душі, сміливо купуйте матеріал для однієї з найбільш добре просматривающихся стін в кімнаті - адже кращого фону просто не придумати. На ній відмінно виглядатимуть фотографії та принти в рамках, великі картини, дзеркала, предмети настінного декору і цікава меблі.

Виділення архітектурних особливостей

У разі, якщо за задумом архітектора або в слідстві необхідних перепланувань в кімнаті з'явилася виступаюча стіна або інша ділянка, яка вимагає особливого підходу, використовуйте декоративний камінь для його облицювання.

Одна умова - робити це варто лише в тому випадку, якщо сам елемент вам подобається і ви не прагнете його приховати, що, до речі, є часто допустимої помилкою (неможливо на тлі пофарбованих стін «заховати» облицювання сланцем - ви навпаки тільки привернете до неї непотрібне увага).

Зонування простору

Маючи в своєму розпорядженні свідомо виграшний елемент в інтер'єрі - красиву картину, незвичайний комод або дзеркало в особливій рамі, за допомогою облицювання декоративним каменем ви зможете виділити потрібну зону на стіні. На цьому тлі і розміщуйте свій шедевр. Таким чином ви не тільки підкреслите його унікальність, але ще і додасте цікавий елемент в оформленні поверхні стін, які при занадто одноманітному виконанні на великих площах можуть виглядати дещо нудно.

Облицювання приміщень з підвищеною вологістю

Справедливості заради, цей пункт актуальний лише для натуральних каменів. Вони стійко переносять взаємодію з водою, тому ви сміливо можете облицювати ними стінки душової або навіть всю зону ванною або спа. У поєднанні з тропічним душем, білими рушниками, свічками і живими рослинами ви зможете створити атмосферу справжнього дорогого курорту з велнес-зоною, балувати якої себе можна буде щодня.

Створення національного колориту або аналогії з певною епохою

Найпоширеніший прийом - використовувати грубі великі обломи каменів для облаштування кімнат в стилі середньовічних замків і мисливських будиночків. Він має місце бути, якщо ви дійсно навмисно хочете створити подібну аналогію. В цьому випадку не обмежуйтеся тільки облицюванням стін і підкресліть колорит відповідними меблями, декором і джерелами освітлення в дусі того часу.

Види каменю і стилі інтер'єру

Про те, в якому стилі доречно використовувати певні види каменю можна дізнатися з нашої таблиці.

  • КЛАСИКА Мармур, онікс, пісковик, лабрадорит, травертин.

  • КАНТРІ Граніт, цегла, піщаник, травертину.

  • СУЧАСНИЙ Онікс, мармур, цегла, вапняк.

  • ЛОФТ Граніт, цегла, піщаник.

  • СКАНДИНАВСЬКИЙ Цегла, травертин.

  • МІНІМАЛІЗМ Мармур, пісковик, вапняк, лабрадорит.

  • АРТ ДЕКО Мармур, вапняк, лабрадорит, травертин.

Декоративний камінь - універсальний матеріал. Він хороший різноманіттям кольорів і форм, тому практично в будь-якій обстановці може бути доречний при правильному підборі за двома цих характеристик. Не бійтеся каменю, використовуйте його в житлових приміщеннях, з однією лише оглядкою - краще менше, ніж більше. Все-таки, цей матеріал досить грубий, і найкращим рішенням буде виділити їм певну ділянку, ніж облицьовувати все поверхні без розбору.


Переглядів: 1469
Дата добавлення: 2019-03-14
Добавив: Vitaliy HOME