Модерн – один з яскравих стилів інтер'єру, де можна побачити і асиметрію, і вигнуті лінії, і натуральні мотиви. Модерн може бути як схожий на класичні інтер'єри, так і походити функціональністю на мінімалізм. Там, де в класиці було б два крісла, тут буде стояти одне, там де в інтер’єрі хай-тек на килимі були б чіткі геометричні лінії, тут асиметричний малюнок з рослинними мотивами. Розглянемо ближче, що таке модерн і як оформити квартиру в цьому стилі.

Що таке стиль модерн

Модерн (від фр. moderne – новітній, сучасний) – стильовий напрям у мистецтві (переважно в архітектурі, образотворчому й декоративно-ужитковому мистецтві) кінця XIX – початку XX століття. У Бельгії й Франції – «нове мистецтво» (фр. L'Art Nouveau), у Німеччині – «молодий стиль» (нім.«молодий стиль», в Італії – «квітковий стиль» (італ. stile floreale) або «Ліберті» («стиль Ліберті»), у Великій Британії – «сучасний стиль» (англ. modern style), у США – «стиль Тіфані» (англ. Tiffany style).

Наприкінці XIX століття стався серйозний поворот від традиційних дизайнерських віянь до новаторства і еклектизму. Так і з'явився модерн, який однаково популярний в мистецтві, дизайні інтер'єрів, моді і навіть кінематографі. Цікаво, що в кожній країні є своя назва цього стилю. Проте, незалежно від назви, стиль був однаково пронизаний чуттєвістю і романтизмом. Російський модерн в інтер'єрі також представляє собою теплий і по-своєму домашній інтер'єр, який натхненний інтелігенцією XIX століття і природними мотивами. Досить популярна омана, що модерн – це і є сучасний стиль (він же контемпорарі). Ані класичний, ані сучасний модерн в інтер'єрі не мають багато спільного з контемпорарі.

Основні відмінності в тому, що модерн все-таки підпорядковується певним, хоч і нечисленним правилам, а в контемпорарі дозволяється порушувати будь-які інтер'єрні рекомендації.

Дизайн квартири в стилі модерн: основні риси

Серед основних характеристик модерну можна виділити:

-велика кількість дерева. Воно використовується в модерні не тільки в меблях, але й в оздобленні підлоги, стелі, вікон і дверей, а також освітлювальних приладів і декору;

-скло. Як і у випадку з деревом, його використання в модерні обов'язкове. Кольорові вітражі, велика кількість скляних світильників і інших скляних елементів роблять інтер'єр більш повітряним і невагомим;

-плавні лінії. Замість чіткої геометрії тут лінії повинні м'яко перетікати з однієї в іншу;

-флоральние мотиви – це дуже важливо в модерні. Рослинні орнаменти можуть бути зображені на підлозі, стелі і стінах, мають велике значення в меблів і текстилі;

-великі вікна. Краще, якщо вони прикрашені вітражами або яскравим текстилем.

Інтер'єр в стилі модерн: особливості оздоблення

Модерн має на увазі традиційні і натуральні матеріали. Розглянемо особливості оздоблення в цьому стилі. Підлоги в стилі модерн Підлога не повинна привертати багато уваги. Найчастіше використовують паркет, паркетну дошку або ламінат натурального кольору, який би гармоніював з природними відтінками на стінах. Паркет може бути викладений традиційною «ялинкою», а може і в вигляді орнаменту. Не варто використовувати плитку, її строгі геометричні форми не підходять до «волелюбного» модерну. Колір підлоги може бути як світлим, в тон зі стінами і стелею, так і більш контрастним.

Стіни в стилі модерн

Стіни в цьому інтер'єрі виступають в якості основного фону. Тому варто використовувати приглушений, «попелястий» колір без вираженої фактури. Найкраще підходять однотонні шпалери або з легким флоральним орнаментом. Також стіни можна пофарбувати, виділивши одну частину під облицювання з дерева або кераміки. Модерн хоч і не передбачає використання акцентної стіни, але й не забороняє подібну естетизацію приміщення. Так можна використовувати метод комбінування, виділяючи основні функціональні зони.

Стеля в стилі модерн

Стеля на відміну від підлоги і стіни повинна привертати увагу. Для цього в оздобленні стелі використовуються і балки, і багаторівневі конструкції, і незвичайна ліпнина, і вітражі. При цьому стики між стелею і стіною краще згладити за допомогою молдингів та карнизів. Незважаючи на різноманітність фактури, стелю краще робити одного-двох кольорів.

Модерн в дизайні інтер'єру: кольорова палітра

Колірна палітра модерна близька до класики. Найчастіше тут використовуються пастельні тони і природні відтінки: коричневий, бежевий, теракотовий, гірчичний, оливковий, пудровий. В якості акцентів підійдуть невеликі вкраплення чорного, червоного, фіолетового або зеленого.

Важливо дотримуватися квіткових мотивів, якими характеризується модерн. Елементи квітів і їх колірної гами можуть бути присутніми на стінах, текстилі і на підлозі.

Інтер'єр квартири в стилі модерн: освітлення

На відміну від мінімалізму і хай-тека, модерн – романтичний інтер'єр, в якому дуже важливо створювати м'яку атмосферу затишку і гармонії. Тому освітлення в квартирі має бути розсіяним і навіть трохи приглушеним. З цим відмінно впораються світильники з матовими плафонами і металевими або дерев'яними елементами. Також в модерні використовуються: бра; підлогові і настільні торшери; підвісні канделябри.

Центральним джерелом світла можна зробити люстру з кованого заліза з флоральний мотивами.

 

Меблі в стилі модерн

 

Інтер'єр будинку в стилі модерн припускає використання корпусних меблів з деревного масиву. При цьому важливо, щоб вони були витонченими і не такими монументальними, як в класичних інтер'єрах.

Основні риси меблів в модерні:

 

-вигнуті ковані ніжки;

-яскрава одноколірна оббивка;

-наявність декору.

 

Останній пункт особливо важливий. У кожному елементі інтер'єру повинен бути декор: інкрустація слоновою кісткою або перламутром, різьблені ручки з флоральний мотивами, вітражі в дверях стелажа. Особливо добре в інтер'єри в стилі модерн вписуються кутові дивани з вигнутими підлокітниками і спинкою. Часто оббивка дивана виконана в яскравому кольорі, що робить його центральним елементом вітальні.

 

Декор в стилі модерн 

 

Декорування простору в стилі модерн має на увазі різноманітний текстиль:

 

-штори;

-килими;

-диванні подушки.

 

Дизайн інтер'єру в стилі модерн неможливий без штор, тому їм варто приділити окрему увагу. Дуже важлива багатошаровість. На кожному вікні повинно бути мінімум два види полотна, різних за текстурою, але в одній колірній гамі. Ще важлива вже названа раніше асиметрія. Ламбрекени на різних рівнях, вільні хвилі драпірування та інше. Все це створить необхідну ілюзію творчого безладу, яка характерна для модерна. А ось жакардові або гобеленові полотна тут будуть абсолютно недоречні, так само як і жалюзі. За необхідністю останні можна замінити на тканинні ролети в єдиному стилі зі шторами.

 

Як ми вже говорили раніше, декор зі скла також дуже важливий для оформлення інтер'єру в стилі модерн.

 

Зі скла можуть бути виконані:

 

-статуетки з природними мотивами;

-різні лампи;

-вітражні картини і панно.

 

Таким чином в інтер'єрі підтримується романтична атмосфера і природна краса. Модерн або, як його ще називають, арт-нуво – стиль, який передбачає досить сильну різноманітність. Тому в кожній кімнаті він може заграти абсолютно іншими фарбами.

 

 


Переглядів: 647
Дата добавлення: 2019-12-04
Добавив: Robot Home24