Проблема вогкості кутів і стін часто хвилює і мешканців багатоповерхівок, і власників приватних будинків. Через те, що кут кімнати став вологим, починають темніти стіни, відклеюються шпалери, з'являється цвіль, в приміщенні повітря стає важким. Плюс до всього, в холодну пору року в кімнатах знижується температура, рідше відкриваються вікна для провітрювання приміщення, випадає багато опадів, а самі стіни не осушуються сонячними променями.

Сирі кути і стіни - це досить серйозна проблема, яку слід негайно усувати. Сирість в приміщенні може викликати різні захворювання, а також стати місцем збору грибків і кліщів. Тому питання про те, чому утворюється цвіль в будинку хвилює багатьох.

Причини появи вологи в кутках

 

Джерела виникнення вологи в кутах кімнат бувають явними і прихованими. Деякі легко виявити, інші ж доведеться пошукати. Однак, всі причини того, чому сиріють кути в будинку, діляться на дві підкатегорії - внутрішні (погана вентиляція, недостатнє опалення) і зовнішні (наприклад, температурне розширення стіни, проникнення води ззовні і т.п.).

 

Найчастіше в кутах приміщення з'являється вогкість в таких випадках:

 

-відбувається «протікання» стіни (вода може потрапляти через тріщини в стіні з горища, водостічних труб або карнизного перекриття);
-стіна промерзає (кути «плачуть» від того, що утворився «холодовий» місток через підвищену теплопровідність стінок);
-опалення приміщення є недостатнім;
-відсутня вентиляція або ж вона є неефективною;
-на стінах утворився грибок;
-погана гідроізоляція фундаменту будинку;
-в будинку багато прання і сушіння;
-в кухні і ванній відсутні витяжки;
-утворилася порожнеча в швах, не заповнених розчином;
-зовнішні стіни занадто тонкі;
-сформувалися порожнечі в плитах перекриття;
-відбувається охолодження через металічні балки або залізобетонні конструкції;
-в підвалах занадто багато води і вологи;
-погано закладені в стіну балконні плити;
-з'являється конденсат на вентиляційних трубах через неправильну пароізоляцію.

 

Як усунути вологість в кутах

 

Уважні господарі завжди вчасно помітять відсирілі кути і встановлять причину появи мокротиння.

 

Після виявлення винуватця проблеми можна зайнятися його усуненням:

 

-При промерзанні стіни потрібно вжити заходів по її утепленню. Найбільш дієвим є утеплення стін зовні. Воно не тільки знизить вогкість, а й зменшить теплові втрати. Роблять це або мінватою, або пінопластом. Однак, власникам квартир в багатоповерхівках таке утеплення - справа досить клопітка. При виникненні проблем із зовнішнім утепленням можна утеплити стіну усередині приміщення. При нанесенні утеплювача зсередини слід провести теплові розрахунки, щоб уникнути появи конденсату і зволоження матеріалу утеплення, внаслідок чого втрачаються його утеплювальні властивості.


-При неефективній системі опалення слід задіяти додаткові джерела теплової енергії. Це може бути електричний камін, стаціонарна батарея, радіатор або керамічний обігрівач, які рекомендується встановити в тих місцях, де найбільше вологи.
При появі конденсату через зайву герметичність приміщення після установки пластикових вікон кімнату потрібно частіше провітрювати.


-При недостатній товщині стін рекомендується при можливості облицювати будинок зовні додатковим шаром цегли або нанести утеплювач.


-Удосконалити вентиляцію слід також у ванній і кухні, які найчастіше є джерелами вогкості, можливо в якомусь приміщенні потрібно встановити додаткову витяжку.


-При наявності підвального приміщення під житлом волога може проникати через мікротріщини в підлозі, внаслідок чого стіни сиріють. Для усунення такої проблеми підлогу обробляють антигрибковим засобом, настилають на неї вологостійку основу, а всі щілини обробляють герметиком.

 

Якщо став з'явився в стіні грибок і пліснява на штукатурці, то всі уражені місця обробляють протигрибковими розчинами. При неякісному монтажі балконних плит волога проникає в шви, тому стики між плитою і стіною слід закладати так, щоб не було течії, що призведе до виникнення сирих плям.

 

Сиріють кути на верхніх поверхах будівлі

 

У приватних будинках або на самих верхніх поверхах часто сиріють стіни через горища.

 

Це відбувається в таких випадках:

 

-кути сиріють через порушення в утепленні горищного приміщення, вогкість і чорні плями з'являються найбільше в місцях, де перекриття горища примикає до зовнішніх стін;


-простір горища погано вентилюється (мало вентиляційних отворів, відсутнє наскрізне провітрювання), при добре виконаній вентиляції на горищі однакова температура підтримується на всій поверхні покрівлі в осінньо-зимову пору.

 

Попереджаємо появу цвілі в приміщенні

 

-Звести надлишкову вологість до мінімуму і запобігти її появу в подальшому дозволить дотримання деяких правил.

Білизна повинна сушитися поза житловими кімнатами або ж при включеній витяжці.


-При готуванні страв каструлі і сковорідки слід закривати кришками, щоб не виходив пар, і також включати витяжку.


-У ванній, де найвища концентрація вологості, а також в кухні регулярно слід чистити витяжки та вентиляційні отвори від зайвої засміченості, а ще ці приміщення потрібно щодня провітрювати.

 

-Неполадки в опалювальній системі усувати вчасно.


-Для зниження вологості використовувати осушувач повітря. Цей побутовий прилад легко впорається з проблемою вогкості, а його компактність дозволить переносити осушувач з приміщення в приміщення.

 

Як знизити вологість в приміщенні

 

Якщо часто мокріють стіни у приміщеннях з підвищеною вологою (лазня, ванна), то справа, швидше за все у вентиляційній системі. Тому, в першу чергу слід перевірити вентиляційні отвори на наявність зайвих предметів, які можуть заважати циркуляції повітря.

 

Наскільки засмічені канали вентиляції перевірити просто: підносимо палаючу свічку до душника і дивимося, як реагує полум'я: якщо тягнеться до витяжки, значить канали не забиті і тяга є. Коли реакції полум'я на вентиляцію немає, потрібно встановлювати додаткові прилади для того, щоб налагодити циркуляцію повітря. Коли отвори не засмічені, а тяга все одно слабка, то внизу двері можна зробити додаткові прорізи для надходження повітря. Якщо і це не допомогло в вентиляційний канал монтують примусову витяжку.

 

Гідроізоляція фундаменту

 

Трапляється, що вогкість в будинку викликана тим, що фундамент погано ізольований. При недостатній його гідроізоляції підземні води при піднятті понад 1,5 м, можуть проникати в стіни. Вони в такому випадку будуть намокати, під плінтусом і в кутах з'явиться цвіль, штукатурка почне обвалюватися, а шпалери зіпсуються. Однак, якщо грамотно зроблена горизонтальна гідроізоляція фундаменту, то вона зможе запобігти проникненню ґрунтової води.

 

Для обміну повітря в приміщенні часто досить провітрювання. Однак, якщо цього мало, можна вдосконалити вентиляцію, поставивши на душник додатковий вентилятор. Тоді вологість в кімнаті знизиться, і не буде конденсації вологи на холодних стінах, зокрема в кутах, де обмін повітря знижений.

 

Проблема сирих кутів частіше починає хвилювати в холодну пору року. Багато спочатку навіть не помічають відсирілих стін, проте, коли волога перетворюється в цвіль, слід до вирішення проблеми поставитися серйозно. Від постійної вогкості в приміщенні розмножуються грибки, кліщі та багатоніжки, а у мешканців можуть проявитися різні хвороби, з'явитися задишка, кашель, а також алергічні реакції.

 

Боротьбу з надлишком вологи в житловому приміщенні потрібно починати негайно. Цей процес досить трудомісткий, іноді вимагає грошових витрат. Однак, при точному визначенні першопричини підвищення вологості і правильному виборі дієвих способів боротьби з вогкістю, про мокрі кути можна забути назавжди. А зроблений при необхідності новий ремонт в квартирі освіжить стіни і порадує всіх.

Переглядів: 299
Дата добавлення: 2020-02-21
Добавив: Robot Home24