Оцінка


І потім намагаються з'ясувати, чи можна приватизувати цю пару квадратних метрів. А дійсно - чи можна?

Однак всіх бажаючих приватизувати частину коридору чекає розчарування - приватизація місць загального користування (МОП) в будинку, які вважаються загальнобудинковою територією, неможлива. Хоча той з мешканців, хто будує такий передбанник перед своєю квартирою, може узаконити саму прибудову. Але все одно юридичних прав на частину коридору у нього не буде.

Як свідчать закони України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного" і "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку", приміщення в багатоквартирному будинку, які не є частиною самих квартир - сходові майданчики, сходи, ліфти і їх шахти, коридори, колясочні, горища, тамбури та технічні поверхи - це все спільна сумісна власність співвласників багатоквартирного будинку.

Згідно із законом для побудови тамбура (вона підпадає під поняття перепланування і реконструкції об'єкта спільної сумісної власності) необхідно отримати згоду всіх співвласників будинку, а не тільки сусідів. Отримати офіційний дозвіл на переобладнання чи перепланування як житлових, так і нежитлових приміщень в будинку вплолне можна. Однак відповідна процедура буде довгою і поєднаної з тривалої паперовою тяганиною. Як отримати такий дозвіл, сказано в пункті 1.4.5 постанови Кабінету міністрів України від 17.05.2005 №76 "Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій".

Для отримання такого дозволу власник (або уповноважена ним особа) подають до органу місцевого самоврядування заяву про надання дозволу на переобладнання або перепланування.

До цієї заяви потрібно прикласти відразу кілька документів:

  • Копію свідоцтва на право власності або договору найму (оренди) приміщення;

  • Копію поверхових планів, завірених в установленому порядку;

  • Проект перепланування (переобладнання), погоджений в установленому порядку;

  • Згода всіх співвласників (власників) житлового будинку.

Однак навіть якщо всі ці умови будуть виконані і тамбур ви побудуєте, він все одно не буде вважатися частиною квартири і "прихватизувати" його не вдасться.

Більш того, якщо раптом сусіди передумають (або спочатку будуть проти), то вони можуть звернутися в ЖЕК (ОСББ) з вимогою прибрати самовільну прибудову. Причому за законом той, хто зробив самовільне переобладнання місць загального користування, зобов'язаний за свої гроші повернути приміщення до попереднього стану.

А в разі, якщо подібне переобладнання (перепланування) приведуть до погіршення технічного стану будинку та порушення прав інших мешканців, демонтувати тамбур можуть і силами ОСББ, яке потім буде стягувати в суді відшкодування вартості робіт по демонтажу з винуватця.

Переглядів: 759
Дата добавлення: 2019-04-02
Добавив: Vitaliy HOME