Оцінка


Найбільш часто ванну кімнату облицьовують таким матеріалом, як плитка. З метою збереження його початкового блиску і виду, важливо знати, як правильно доглядати за кахлем. Крім цього варто потурбуватися не тільки про блиск, але і про те, щоб поверхня кахлю не мала дрібних механічних пошкоджень. Для цього розглянемо найбільш правильні способи догляду за кахлем у ванній кімнаті.

У плитки є ряд переваг, якими вона завоювала багатьох споживачів, до них належить:

 • тривалий термін служби;
 • простота в догляді;
 • високий рівень міцності;
 • різноманітний дизайн і колірні рішення.

Щоб ці якості залишилися надовго, потрібно правильно доглядати за кахлем. В іншому випадку на плитці з'являється білий наліт, який приховує весь первісний блиск, а в сполучних швах може з'явитися досить небезпечне освіту - чорна цвіль. Уникнути таких неприємностей допоможе регулярний і правильний догляд за покриттям.

Побутова хімія

Спеціалізовані магазини з продажу різних засобів гігієни і побутової хімії мають в своєму асортименті кілька варіантів засобів по догляду за кахлем. Найкраще якщо вибір буде зроблений на користь рідкого або гелеобразного кошти. Чистячі порошки мають в своєму складі дрібні абразивні частки, здатні пошкодити поверхню кахлю.

Якщо стан кахлю дійшло до того, що утворився білий наліт або з'явилася корозія, можна скористатися засобом для чищення на основі хлору. Ще одним плюсом цього засобу є дезінфікуючий ефект.

У тому випадку, коли є бажання привести в порядок плитку, але немає спеціального засобу, а похід в магазин не планувався, можна скористатися препаратом для очищення стекол. У складі таких коштів є нашатир, який здатний повернути плитці її втрачений блиск.

А що ще, крім побутової хімії?

Тенденції сучасного світу спрямовані на скорочення використання засобів побутової хімії в домашніх умовах. Це обумовлено негативним впливом хімії на навколишнє середовище і екологію. Крім цього, особливо чутливі люди можуть мати різні алергічні реакції на склад миючих засобів, тому їх використання протипоказане.

Рішення все ж є. Найбільш простий і безпечний варіант очистки кахлю - мильний розчин. Його можна використовувати в тому випадку, якщо кахель ще не побілів і отримує регулярний догляд. Рекомендується починати процедури миття плитки з самого верху і поступово опускатися вниз, сухе протирання виконується в зворотному порядку.

У тих випадках, коли кахель не отримував регулярний догляд і на його поверхні утворився білий наліт або з'явилася корозія, засіб потрібно робити більш потужним, а інгредієнти для його створення знайдуться в кожному будинку.

Почистити кахель можна за допомогою оцету, при цьому процедуру краще виконувати за допомогою розпилювача.

Техніка миття:

 • Необхідно в пляшку з пульверизатором налити звичайний столовий оцет.
 • Розпорошити оцет по поверхні плитки і почистити щіткою. Щітка повинна бути природного кольору і м'яка.
 • Для більш глибокого проникнення оцту і розщеплення нальоту, рекомендується залишити змочену поверхню на деякий час.
 • Після цього плитку необхідно вимити чистою і теплою водою, а також витерти сухою ганчіркою. Найкраще для цих цілей підходять ганчірочки з мікрофібри, придбати їх можна в магазині господарських товарів.

Вимити плитку таким чином можна використовуючи оцет 6%, краще не використовувати оцтову есенцію. Якщо є тільки 80% оцтовий розчин, його необхідно розбавити чистою водою у співвідношенні 1:11. Також необхідно пам'ятати про захист відкритих ділянок шкіри під час роботи з їдкими розчинами.

Основною перевагою такого методу очищення кахлю є його згубну дію на цвіль. Не підходить такий метод тим, хто чутливий до сильних запахів. Відмінним замінником оцту служить лимонна кислота. Її необхідно насипати на вологу губку і протерти кахель

Ще один метод, який відмінно очищає плитку - спиртовий. Розчин готується в співвідношенні 4 літрів води і 125 мілілітрів спирту. Не варто захоплюватися ні спиртовим, ні оцтовим методом очищення. Часте використання таких способів прийде до руйнування швів.

Повернути блискучий вигляд плитки допоможе розчин на основі нашатирного спирту.

Техніка миття:

 • На одну столову ложку нашатирю необхідно взяти два літри води і все це змішати.
 • Для зручного нанесення підійде розпилювач. Розчин наливається в пляшку і розпорошується по поверхні кахлю.
 • Кращий ефект досягається через 5 хвилин після нанесення. Потім стіни протираються м'якою ганчіркою.

Плитка, яка покладена на підлогу, очищається за допомогою віника або пилососа, з подальшим миттям мильним розчином.

Ні натяку на грибок

Досить часте явище в приміщеннях з підвищеною вологістю і кахельною покриттям - утворення цвілі на стиках. Позбутися від неї можна досить простим способом. Для цього необхідно взяти маленьку щітку, можна зубну, змочити її в кислому або спиртовому розчині і обробити стики.

Необхідно пам'ятати, що плитка - це матеріал, який легко механічно пошкодити, тому вкрай не рекомендується застосовувати для очищення губки і щітки з металу.

Асортимент магазинів господарських товарів багатий вибором протигрибкових препаратів, які можна використовувати для очищення плитки. Кожен такий розчин має свій спосіб розведення і застосування, який вказаний на упаковці. Найчастіше, необхідно розвести розчин і нанести його на поверхню плитки і стики. Зробити межстикову обробку можна невеликим пензлом.

Для очищення поверхні плитки і попередження появи цвілі можна використовувати не тільки хімічні, а й натуральні засоби. Важливо виконувати очищення поверхні регулярно і не допускати утворення білого нальоту і появи корозії.


Переглядів: 156
Дата добавлення: 2019-06-14
Добавив: Vitaliy HOME