Деревина володіє низьким коефіцієнтом теплопровідності, тобто не може пропускати через себе тепло. Паркет, покладений на «теплу підлогу», майже не буде нагріватися, та й нагрівання буде відбуватися вкрай повільно. Якщо ефективність системи близька до нуля, виникає питання: «навіщо?»
Паркет, покладений за всіма правилами і стандартам, сам по собі теплий. Дерев'яні планки під впливом тепла з часом почнуть розсихатися, з'являться тріщини і ваш паркет почне скрипіти.
У вас виникнуть труднощі під час укладання паркету на теплу підлогу. Правильна основа під паркет - фанера.
Фанеру приклеюють до стяжки І прикручують саморізами. Невеликий лист фанери (50х50) закріплюється мінімум в 8 місцях. Чим більше лист, тим більше саморізів потрібно.
Чи можливо закрутити таку кількість саморізів, і ні разу не зачепити при цьому силовий кабель (електричного ТП) або трубу (водяного ТП)?
Про паркетну і інженерну дошку
Можна з обмеженнями! За доцільності картина та сама. Деякі виробники все ж «дозволяють» використовувати свою продукцію з «теплою підлогою».
Але:
Температура на поверхні підлоги повинна бути не більше + 26 ° С
Прогрів підлоги повинен здійснюватися рівномірно
Паркетна дошка не повинна бути виготовлена з клена і буку - ці породи не можна нагрівати.
Краще використовувати водяну теплу підлогу - її нагрівання відбувається набагато рівномірніше, ніж у електричних.
Або влаштовувати інфрачервону теплу підлогу. Вона випускається в декількох варіантах потужності, відповідно можна підібрати той, який пройде за вимогами.
Виходить, нагрівати всі види «деревини» особливого сенсу немає. Але якщо дуже хочеться, нехай це буде -
"Паркетна або інженерна дошка" + "водяна або ІЧ тепла підлога