Оцінка


Таке питання, чи є вигідним ремонт квартири перед тим, як здавати її в оренду чи ні, цікавить багатьох. Одні вважають це вигідним вкладенням, а інші - порожнім витрачанням часу і грошових коштів.

Рентабельність заходу

На розмір встановленої орендної ставки істотно впливає якість ремонту. Наприклад, однокімнатна квартира в п'ятиповерховому будинку, із зробленим євроремонтом в середньому обійдеться орендареві в 4-5 тисяч грн. Квартиру, розташовану в подібному будинку, але без проведення ремонту, можна здати за 2-3 тисячі грн.

Однак існує інша думка. Вважається, що на величину орендної плати впливає стан квартири. Поширені випадки, коли стан квартири цілком придатний для проживання і все, що потрібно - це трохи освіжити обстановку. Зроблені ремонтні роботи дозволять збільшити вартість оренди відсотків на 20. Для ринку великого охоплення це становить 1 - 2 тисяч в місяць.

При цьому орендодавцям, що передбачає підвищити орендну ставку за рахунок використання таких елементів дорогого ремонту, як складні рішення, трудомісткі роботи або дорогі матеріали, експерти радять не вдаватися до подібних рішень. Подібні вкладення на ринку оренди та продажу будуть окупатися досить довго. Це обумовлено умовами зростаючого пропозиції і попиту, що падає на ринку. Для багатокімнатних квартир дана проблема стоїть особливо гостро.

Дослідження кошторису ремонту

Найбільша кількість витрат при виконанні ремонтних робіт припадає на туалет і ванну кімнату. Таке поняття, як «косметичний ремонт» до них неприйнятно. Для інших кімнат підійде косметичний ремонт. Загальні підрахунки показують, що мінімальна сума витрат на просту однокімнатну квартиру при використанні бюджетних матеріалів і стандартних рішень складе приблизно 40 - 50 тисяч грн. При підвищенні величини орендної ставки, витрати окупляться приблизно через рік. Однак цілком можливо, що через рік він може знадобитися знову.

Також експерт додає, що поганий стан житла вимагає обов'язкового проведення ремонтних робіт. Якщо ремонт не робити, то бажаючих зняти таке житло буде дуже мало, а розмір орендної плати буде відповідати його станом.

Хто платить

Власник цілком може надати можливість орендарю відкупитися за рахунок поділу ремонтних робіт в житлових кімнатах. Обстановкою житла слід займатися орендодавцю, відповідно до наявних засобів. Однак перед тим, як планується заїзд нових мешканців, швидше за все буде потрібно оновлення обстановки. Однак ремонт кухні, ванної та туалету слід проводити безпосередньо власнику. Якість техніки, електропроводки і інших комунікацій мають першорядне значення. У разі виникнення аварій відповідати за можливі несправності перед сусідами доведеться саме власнику.

Можливі випадки, коли орендодавець хоче зробити ремонт, але власник квартири сам займатися подібними питаннями не бажає. У таких випадках складається кошторис необхідних робіт і необхідних меблів, відповідно до якої мешканець витрачає власні гроші на проведення робіт, які потім зарахували в рахунок плати за квартиру. Проведені витрати слід підтверджувати чеками і товарними накладними. Бувають такі випадки, коли власником видається певна сума, на яку орендар набуває обумовлені раніше предмети меблів. Якщо будь-які витрати мешканця були зроблені їм за власною ініціативою, то в опис вони не включається, проте при виїзді орендар може забрати їх із собою.

Крім цього ремонтні роботи можуть бути виконані мешканцем в рахунок орендної плати. Обумовлена ​​суму може бути розбита по місяцях. Власник може здавати квартиру без ремонту, не займаючись ним зовсім. В такому випадку мешканці можуть робити ремонт за рахунок власних коштів, але, наприклад, цілий рік не платити за оренду.

Ремонтні роботи перед продажем

Перед продажем житла економ-класу ремонт не робити. Вважається, що він ніяким чином не окупиться. Оскільки в більшості випадків, покупці після покупки квартири підганяє її під себе. Тим більше дешевий ремонт на покупця хорошого враження не справить. Істотним плюсом може стати дорогий ремонт, навіть якщо він був зроблений і не вчора.

В умовах високого рівня конкуренції на сучасному ринку нерухомості терміни експозиції квартир, які потребують необхідності серйозного ремонту, помітно зростають. Власникам «страшних квартир» рекомендуємо два виходи з положення: або знизити суму плати за оренду житла, або зробити ремонт самостійно. Знижка на орендну плату є популярним варіантом, який найчастіше вибирає власник житла.


Переглядів: 242
Дата добавлення: 2019-07-15
Добавив: Robot Home24