Оцінка


"Будівельна амністія" поширюється не на всі споруди

Будинки і дачі, сараї і гаражі - все, що набудували за неповні чверть століття господарські українці без дозволу на те держави, відтепер можна узаконити. На цьому тижні вступив в силу так званий закон про амністію самобудів.

Мова йде про споруди до трьохсот квадратів. Вигоди для власників очевидні. Самовільно зведений будинок або дачу не можна продати, передати у спадок, провести там газ або воду. А ось якщо узаконив - всі дороги відкриті. Але, виявляється, це вигідно не тільки власникам.

Самобуд. За незаконне будівництво будівель в Україні покладаються не дуже великі штрафи. Від 4250 гривень за гараж або милу будівництво і трохи більше півтора мільйона за будинок.

Сьогодні штрафують не дуже активно.

Можливо, їх було б менше, але до недавнього часу процедура законного будівництва була вкрай складною, довгою і заплутаною.

З'явилося безліч схем легалізації - через суди і через підкуп чиновників. З ніг на голову: спершу будуємо - потім оформляємо дозвіл на будівництво. Зараз ця схема тимчасово узаконена Верховною Радою. Об'єкти, побудовані без дозволів, хочуть зареєструвати і не дати в майбутньому процвітати будівельної анархії. Чи не зносити ж їх, в кінці кінців. Там же люди.

"Будівельна амністія" поширюється не на всі будівлі, а тільки на житлові будинки, садові та дачні будиночки, господарські будівлі та споруди загальною площею до 300 кв. метрів, а також сельзохпостройкі. І, на думку юристів, цей щедрість держави - дуже прагматична.

Оплачувати податок доведеться відповідно квадратурі, а це значить - попереду ревізія площ всіх без винятку споруд і прибудов. І якщо у вас більше 120 квадратних метрів - вітаємо: ви платник податку на нерухомість. Можна, звичайно, не поспішати з легалізацією - але рано чи пізно і податок заплатиш, і штраф.

Але чи будь-яку споруду можна узаконити? Наприклад, що робити з будівлею, яка нахабно стоїть на проїзді?

Ось на мапі садового товариства є проїзд. Це дорога. Це повинен бути пожежний проїзд. Ось він на карті є, а в реалі - ось як це виглядає. Проїзду немає. Тут закрита територія, і там далі бачимо якусь будівлю. Очевидно, що пожежна машина тут не проїде.

Така споруда, якщо у господаря немає великих корупційних зв'язків, приречена. У будь-якої будівлі повинно бути так зване обгрунтування земельної ділянки. Немає його - власника оштрафують, а будівлю знесуть - за його ж рахунок.

Бульдозер - це кращий засіб впливу. Впливати бульдозером можна не на всі незаконно побудовані об'єкти.

Переглядів: 272
Дата добавлення: 2019-02-24
Добавив: Vitaliy HOME