Оцінка


Шкіряні меблі вже багато століть є атрибутом розкішних інтер'єрів. В наші дні дизайнери меблів вміло інтерпретують класичне застосування шкіряних диванів і стільців. У той же час шкіра - дуже примхливий і своєрідний матеріал, який вимагає дбайливого ставлення та догляду. При цьому, найголовніше для шкіри - захист і профілактика, а вже потім слід очищення і виведення забруднень.

HOME24 сформував 7 важливих правил по правильному догляду за шкіряними меблями, при дотриманні яких ви зможете багато років насолоджуватися красою і розкішшю ваших меблів.

1. Підтримуйте правильну вологість повітря

Це перше і найважливіше правило, так як від нього принципово залежить термін життя шкіряного покриття на вашому дивані. Відомо, що шкіра - пористий і гідрофільний матеріал, а тому вона легко мокне і псується від цього. Шкіра не любить занадто сухе повітря і твердне від постійних прямих сонячних променів, а також від впливу тепла батареї.

Тримайте шкіряні меблі на відстані мінімум 1,5 м від джерела тепла - будь-то камін або радіатор. Зі зрозумілих причин шкіряні меблі не можна тримати постійно на вулиці (на балконі або терасі).

2. Уникайте сторонніх рідин

Навіть звичайна вода має руйнівний вплив на шкіряні меблі. Тому ніколи і ні за яких умов не намагайтеся помити або відмити водою шкіряні меблі від чого-небудь. Це загрожує руйнуванням структури і властивостей матеріалу. Після намокання шкіра втрачає колір і блиск, стає жорсткою, в місцях, де раніше були мікротріщини, можуть утворюватися нові великі тріщини.

Крім того, у воді містяться різні складові, які негативно впливають на шкіру, такі як: вапно, хлор, кальцій і т.д. Всі ці елементи порушують природний рівень Ph шкіри, який зберігається на ній навіть після вичинки.

"Місця, на які часто потрапляє піт, з часом твердіють і сильно відрізняються на дотик від решти оббивки."

Намагайтеся не проводити на шкіряних меблях косметичні процедури, не сідайте на диван відразу після нанесення кремів або масел на тіло. Так як при контакті з меблями, вони можуть змінювати відтінок шкіри і залишати негарні жирні плями, які складно піддаються виведенню.

3. Не використовуйте при чищенні розчинники

Як багатьом може здатися, якщо ви поставили на улюбленому дивані пляма, то потрібно його змити якимось сильним миючим засобом, схожим на розчинник: спирт, плямовивідник і т.д. Але це величезна помилка! Так як разом з плямою ви змиєте з шкіри верхній захисний шар, а таже фарбу, якою вона пофарбована. Особливо це загрожує для лакованої шкіри - лак помутніє і залишаться непривабливі плями. Тому всі рідини на спиртовій або бензинової основі - в сторону.

4. Використовуйте захисні засоби

Це головне правило по догляду за шкірою - запобігання її промокання а також зменшення її природної пористості. Що це означає? Все дуже просто - потрібно регулярно проводити просочення шкіряних меблів спеціальним засобом із захисними властивостями. У будь-якому магазині побутової хімії є цілий ряд рідин, які допоможуть захистити ваші меблі від вологи, а також будуть відштовхувати будь-які інші сторонні субстанції, які можуть потрапити на поверхню шкіри.

Захисні засоби утворюють на поверхні шкіри невидимий шар, що не пропустить всередину рідини, і захищають навіть від плям, при попаданні яких, у вас буде ще пару хвилин на те, щоб швидко видалити їх з поверхні. Звичайно, з часом цей шар стирається, тому раз на місяць потрібно його оновлювати. Такі захисні засоби бувають у формі спреїв і восків.

5. М'яка очистка

Для шкіри категорично не підходить парове очищення паровою машиною, яка така хороша для звичайних меблів. Так як все-таки шкіра має властивість псуватися при постійному впливі пилу на неї - вона стає мутнуватої з сірим віддінком, слід протирати шкіряні меблі від пилу м'якою ганчіркою.

При попаданні на шкіру жирних рідин потрібно акуратно витерти пляму паперовою серветкою, але не втирати рухом, а спробувати увібрати пляма серветкою.

При попаданні рідин, наприклад, води потрібно максимально швидко вимокати її серветкою або губкою, не чекаючи природного висихання. Після цього, трохи почекавши, можете використовувати крем для догляду шкірою або віск - вони допоможуть зрівняти малюнок і колір шкіри.

Якщо ви пролили щось кольорове - радимо скористатися серветками-плямовиводимими. Такі часто використовуються для чищення шкіряних салонів автомобілів, з їх допомогою легко і швидко можна прибрати плями від кави, соку, газованої води і т.д.

6. Уникайте подряпин

Будьте обережні з шкіряними меблями в процесі експлуатації, подряпини на ній залишаються назавжди. Тому в будинку з дітьми і тваринами шкіряний диван - не найкраще рішення, інакше красивим він буде недовго. Також існує помилка, що щіткою можна здорово наполірував шкіру. Це правило вірно для взуття і тільки по тому, що спочатку ви просочуєте взуття кремом, а потім поверх нього поліруете. З меблями інша справа - не можна взяти щітку і взятися натирати диван, єдине чого ви досягнете - безліч дрібних подряпин.

7. Уникайте контакту з «фарбувальними» речами

Все через пористості шкіри, про що ми вже говорили раніше. Це можуть бути джинси, пледи, подушки, будь-який інший одяг, який може передавати на шкіру свій колір. Всі ми знаємо, як негарно виглядають синюваті сліди від джинсів на світлому шкіряному дивані.

Можливо Ви скажете: А навіщо ж мені такий диван, на якому я не можу сидіти ?! Дійсно, шкіряні меблі швидше гарна, ніж практична. І незважаючи не це, армія її шанувальників тільки збільшується. Якщо ви вирішили придбати такий розкішний предмет інтер'єру, як шкіряний диван, будьте готові до всіх перерахованих вище складнощів. Але при правильному догляді, шкіряні меблі служить неймовірно довго.


Переглядів: 375
Дата добавлення: 2019-02-13
Добавив: Vitaliy HOME