Оцінка


Будь-який інвестор, купуючи житло для себе або під здачу, стикається з безліччю питань і нюансів. Ми розповімо про обов'язкові правила, які допоможуть не прогоріти вам у фінансовому плані.

1. Купуйте на тверезу голову

Не можна піддаватися емоціям, коли мова йде про великі суми. Оцініть всілякі фінансові ризики, пов'язані з вашою платоспроможністю і надійністю забудовника. Важливо врахувати, чи є у вас вся сума для покупки, де взяти відсутню частину, чи вистачить грошей на щомісячний платіж по розстрочці або за іпотечним кредитом. Крім того, важливо вивчити, хто будує ЖК, який бекграунд у компанії, які умови покупки або розстрочки, чи є штрафні санкції за дострокове погашення або ж затримку платежу.

2. Дивіться в майбутнє

Грошей на перший внесок, припустимо, можна позичити в родичів або друзів. Однак кожен місяць вони не зможуть звужувати круглу суму, щоб покривати ваші витрати по розстрочці або іпотеці. Оцініть реально свої шанси: робота приносить стабільний дохід, якого вистачить на всі витрати (їжу, знімання житла до введення вашого в експлуатацію, одяг, непередбачені витрати)? Якщо відповідь негативна, може варто задуматися.

3. Почніть з малого

Пам'ятайте, що слона краще їсти по частинах. Якщо у вас невеликий бюджет, почніть з однокімнатної квартири. Купивши власне житло, ви відразу ж прибираєте статтю витрат на винаймання житла. Зробивши ремонт, облаштувавши побут, поступово можна почати збирати на велику покупку. Нерухомість - це як не крути вигідне капіталовкладення, яке в майбутньому буде працювати: його можна продати, додати накопичені заощадження і купити квартиру більшої площі.

4. Ремонт - справа витратна

Враховуйте супутні витрати, серед яких ремонт. Об'єктивно оціните власні сили: які роботи вам по плечу, а де без допомоги професіонала не обійтися. Давайте по-чесному: якість ремонту - це ваш комфорт і задоволеність покупкою.

Окремо зверніть увагу на якість будівництва і стан інженерних комунікацій, коли будете приймати квартиру від забудовника. Адже усунення конструктивних помилок і відновлення інженерії коштує недешево.

5. Грамотно вибирайте свій спосіб інвестування

Йдеться про дві можливості: розстрочення та іпотечне кредитування окремих банків на ринку, які пописали угоди з кількома забудовниками. Вивчіть умови уважно, щоб розуміти все додаткові платежі. Наприклад, при оформленні іпотеки доведеться викласти ще й одноразову комісію банку 1,5-2%, перший внесок при цьому 30%, а частіше - половина від вартості квартири.

Переглядів: 257
Дата добавлення: 2019-04-13
Добавив: Vitaliy HOME